Historia szkoły | Grono nauczycielskie, Rada Szkoły

Historia szkoły

Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II w Liverpoolu powstała 17 września 2005 roku. Zaczynaliśmy w małej parafialnej salce, mając zaledwie 10 uczniów – naszą siedzibą był wówczas Parish Room w Metropolitan Cathedral.

Ze wzgledu na rozwój szkoły (liczba dzieci wzrosła do 60), jak również ze względu na prace remontowe w Katedrze, po dwóch latach przenieśliśmy się do Sacred Heart Catholic Primary School w dzielnicy Kensington. Tam też jednak rozpoczął się remont szkoły.

Obecnie szkoła mieści się w St. Cuthbert’s Primary School i liczy ponad 200 uczniów. W roku 2009 po raz pierwszy w dziejach szkoły, kilkoro gimnazjalistów przystąpiło do egzaminów GCSE z j. polskiego.
Do naszej szkoły uczęszczają dzieci, które nie tak dawno przyjechały z Polski jak i dwujęzyczne, urodzone w Wielkiej Brytanii.

Nasza szkoła opiera się głównie na wolontariacie – pracujący w naszej szkole: nauczyciele, asystenci jak i administracja poświęcają swój prywatny czas i chęci dla dobra szkoły.

Zajęcia odbywają się w soboty od 10.30 do 14.00. Dzieci, które uczestniczą w dodatkowych zajęciach tanecznych lub plastycznych, zostają do godziny 15.00.
Posiadamy wszystkie możliwe regulaminy wymagane przez angielskie władze oświatowe. Wszyscy nasi wolontariusze – nauczyciele, asystenci oraz rada szkoły- posiadają ważne świadectwa o niekaralności DBS (dawne CRB).

Każdego zainteresowanego rodzica prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem szkoły, kodeksem ucznia oraz informacjami organizacyjnymi, dostępnymi w zakładce “Regulamin/Dokumenty”.
Z uwagi na fakt, iż Polska Szkoła prowadzona jest przez wolontariuszy, pracujących w tygodniu w pełnym wymiarze godzin, prosimy rodziców o kontaktowanie się, przede wszystkim drogą mailową. Tych, którzy zechcą skontaktować się telefonicznie – prosimy o kontakt po godzinie 18.00. Można wysłać również SMS lub zostawić wiadomości, na które odpowiemy w możliwie najkrótszym czasie.

Grono nauczycielskie i Rada Szkoły

Rada Szkoły:

Alexandra Mrozik Dyrektor szkoły

Edyta Ożarek Z-ca dyrektora, księgowa

Joanna Barton Przewodnicząca Rady Szkoły, koordynator projektów

Katarzyna Kościołowska Sekretarz

Katarzyna Prochaska

Andrzej Olchowski Koordynator projektów

Nauczyciele poszczególnych klas:

Beata Filipiak przedszkole (trzylatki)

Iwona Jędrzejowska przedszkole (czterolatki)

Małgorzata Klik klasa 0