Sobota 16 grudnia

16-12-2023

W najbliższą sobotę 16 grudnia widzimy się w szkole po raz ostatni w roku 2023! Zachęcamy wszystkich uczniów do ubrania się w świąteczne sweterki lub inne świąteczne akcenty – poczujmy już razem magię świąt!

O godz. 12:00 rozpoczynamy KOLĘDOWANIE na sali gimnastycznej. Zapraszamy serdecznie chętnych rodziców - wejście bramą od Vesuvian Dr, zbiórka i otwarcie drzwi o 11:45. Jeśli ktoś ma lampiony/świece (na baterie!), to zachęcamy do wzięcia i zapalenia podczas kolędowania - na pewno doda to uroku całemu przedsięwzięciu!

W najbliższą sobotę zajęcia w naszej szkole będą już miały wydźwięk bardzo świąteczny – starsze klasy spędzą wszystkie lekcje ze swoimi wychowawcami no i oczywiście odwiedzi nas św. Mikołaj!

Gromada Zuchowa Wilczki Morskie przygotowała mini KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, na którym będzie można zakupić pierniczki, miody, kawę piernikową jak również sianko pod stół wigilijny. Zuchy cały zysk ze sprzedaży przeznaczą na działalność gromady oraz rejs barką. W ofercie będzie również ciepła kawa, smakowa herbatka ze świątecznymi ciastami takimi jak makowiec czy sernik. Zapraszamy na stoisko na boisku szkolnym od 9:45 oraz podczas Kolędowania od godziny 11:45!

Szkolny konkurs na kartkę bożonarodzeniową

15-12-2023

Z wielką radością chcielibyśmy ogłosić zwycięzcę tegorocznego konkursu na szkolną kartkę bożonarodzeniową – został nim Aleksander Żołnierczyk z klasy 3!

Postanowiliśmy również wyróżnić 3 prace, których autorami są:

Eliya Sakyi-Gyinae z kl. 3,

Julia Prochaska z kl. 7,

Oliwer Husak z kl. 8

Gratulujemy laureatom i jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału! Nagrody zostaną wręczone w najbliższą sobotę.

Dofinansowanie

13-12-2023

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu "Wspieranie Edukacji Polonijnej i Polskiej Poza Granicami Polski 2023”.
Nazwa przedsięwzięcia: Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w okręgu konsularnym Konsula RP w Manchesterze (I)
Kwota dotacji:

w 2023 r.: 31 077,00 PLN
w 2024 r.: 30 576,00 PLN
Całkowita wartość przedsięwzięcia: 811 400,00 PLN

Przedsięwzięcie „Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w okręgu konsularnym Konsula RP w Manchesterze (I)” polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.

Światowy dzień wolontariusza

05-12-2023

Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie angażują się w życie naszej szkoły.🥰
To między innymi dzięki takim osobom jak Wy ta szkoła istnieje!
Życzymy Wam jak najwięcej satysfakcji z pracy – niech wolontariat daje Wam poczucie spełnienia, radości, rozwija Wasze pasje i umożliwia kontakt z naszymi wspaniałymi uczniami!😍