Wielkanoc – życzenia

29-03-2024

Chcielibyśmy życzyć spokojnych, zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz mnóstwo wiosennego słońca, które pozwoli „naładować baterie” podczas świątecznych ferii i doda energii do dalszego działania.

Zygone Repair Centre

28-03-2024

Po raz kolejny chcieliśmy podziękować za wsparcie rodziców naszych uczniów – tym razem w postaci udostępnienia miejsca do przechowywania szkolnego mienia, które po 20 latach mocno się rozrosło i niestety nie mieści się w szkolnym kantorku! Ukłony dla Zygone Repair Centre – z całego serca polecamy tę super solidną firmę wszystkim! Dodamy tylko, że większość laptopów, które używamy w szkole otrzymaliśmy właśnie od nich!
Zygone Reapair Centre ma swoje salony:

• Kikrby: 14 Newtown Gdns, L32 8RR

• Huyton: 18 Huyton Hey Rd, L36 5RT

• Norris Green: 2 Bridgeway, L11 8NZ
    Więcej informacji: zygone.co.uk

Z wizytą w Ratuszu

27-03-2024

Wraz z reprezentacją Merseyside Polonia, mieliśmy w poniedziałek 25 marca zaszczyt gościć w Ratuszu, na zaproszenie Lord Mayor of Liverpool. Pani Burmistrz Mary Rasmussen bardzo ciepło nas przyjęła – podziwiała udekorowane przez naszą szkołę jajko wielkanocne, oprowadziła po ratuszu, porozmawiała o polskich tradycjach wielkanocnych oraz przyjęła zaproszenie do naszej szkoły! Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zdradzić więcej szczegółów!

Wyniki przesłuchań do Wierszowiska 2024

24-03-2024

Drodzy Rodzice i Uczniowie, nie chcąc trzymać Was już dłużej w niepewności po sobotnich przesłuchaniach do Wierszowiska 2024 (które odbywa się w tym, roku pod hasłem "Emocje wierszem malowane!"), podajemy finalistów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Manchesterze 12 maja:

• Olivia Szatkowska (kategoria indywidualna 4-6 lat),

• Daria Rembisz (kategoria indywidualna 7-9 lat),

• Natalia Wader (kategoria indywidualna 7-9 lat),

• Helena Piekarek (kategoria indywidualna 10-13 lat),

• Gloria Rembisz, Krystian Dębek i Julian Ruchalski (kategoria grupowa).
    Gratujemy finalistom i składamy wyrazy uznania wszystkim występującym, którzy odważyli się wystąpić i bardzo się starali wypaść jak najlepiej – jesteśmy ze wszystkich bardzo dumni!

Uroczystość w Polskiej Macierzy Szkolnej

11-03-2024

W sobotę 9 marca w Ognisku Polskim w Londynie odbyła się uroczystość zamknięcia obchodów jubileuszu PMS oraz prezentacji publikacji "Polska Macierz Szkolna w roku 70-lecia". Cytując autorów: „Oddajemy w Państwa ręce jubileuszową publikację, która prezentuje wiele dziedzin pracy Polskiej Macierzy Szkolnej. Dzięki niej chcemy oddać hołd tym, którzy przyczynili się do realizacji idei, jaką jest polskość. To zbiór wspomnień; opowieść o Was, o pracy polskich szkół i ich dorobku, o uczniach i ich sukcesach, o tym jak dzięki Wam zachowali tożsamość i miłość do Ojczyzny, stając się Jej najlepszymi ambasadorami” – Elżbieta Barrass, Prezes PMS.
Podczas uroczystości zostały wręczone również Złote Krzyże i medale KEN przez Konsula Generalnego Mateusza Stąsieka – serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!
Nasza szkoła jest zrzeszona w Polskiej Macierzy Szkolnej od początku swojego istnienia i bardzo się cieszymy, że mogliśmy stać się częścią tej publikacji! Na uroczystości reprezentowała nas p. dyrektor Edyta Ożarek oraz absolwentka naszej szkoły Wiktoria Ożarek.